PUBLIKACJE

Nowa rzeczywistość, czyli słowo o Afirmacjach

Umysł człowieka ma wielką moc. Tak naprawdę wszystkie pragnienia można sobie samemu wykreować. Trzeba tylko znać metody i po prostu zacząć je stosować. Nic trudnego. Wystarczy poświęcić trochę czasu i włożyć nieco wysiłku a nowa, lepsza rzeczywistość zacznie się kreować. Jasno określone cele są najważniejsze. W mocy pozytywnego myślenia bowiem ukrywa się cały sukces. Sposób myślenia przekłada się na to, co dzieje się w naszym życiu. Należy pamiętać o tym, że jeśli myśli są pesymistyczne i przygnębiające, to właśnie takie zdarzenia będą przyciągane. Negatywne myśli przyciągają negatywne zdarzenia, z czasem mogą być samo spełniającą się przepowiednią. Nasze myśli kreują naszą rzeczywistość. Sami stwarzamy sobie to otoczenie i samo cudownie się nie zmieni. Potrzebna będzie zmiana sposobu myślenia.

AfirmacjeAfirmacja, to nic innego jak rodzaj autosugestii. Często wypowiadane sformułowania wpłyną do naszej podświadomości i zaczną pozytywnie kreować rzeczywistość. Tylko od nas samych zależy w jaki sposób będą brzmiały nasze pragnienia. Jeśli będą dobrze sformułowane, wtedy mogą pomoc nam w realizacji naszych celów. Tworząc afirmacje trzeba pamiętać o szeregu bardzo ważnych wytycznych, które sprawią, ze te sformułowania będą celne i skuteczne. Przede wszystkim pierwszym i najważniejszym warunkiem jest pozytywne znaczenie: „Jestem najlepszy i wszystko mi się udaje”.

Nie można stosować afirmacji z przedrostkiem „nie”, na przykład: „nie poddam się”. Jest to zabronione, ponieważ może okazać się, ze z takim naciskiem będziemy powtarzać „nie poddam się”, ze najsilniejszym wyrazem będzie słowo „poddam” i wtedy przyniesie to odwrotny skutek. Podświadomość lubi gubić słowa „nie”. Zamiast tego, można powiedzieć „jestem silny”, „daję sobie radę” itd. Dodatkowo afirmacje wypowiadamy w czasie teraźniejszym, nigdy przyszłym, ponieważ podświadomość musi uwierzyć, że to, czego pragniemy się dzieje. Afirmując w czasie przeszłym tworzymy jedynie wspomnienia, a w czasie przyszłym budujemy ciągłe oczekiwanie, że coś kiedyś się zdarzy. Dlatego tak ważne jest skupienie się na teraźniejszości.

Kolejne ważne wskazówki to unikanie używania określeń typu: potrzebuję, chcę i pragnę. W ten sposób afirmujemy sobie ciągłą potrzebę i nieustanne pragnienie. W takim razie nie mówimy: chcę być godny miłości, lecz jestem godny miłości. To kolosalna różnica. Afirmacje powinny być krótkie, zwięzłe i oczywiste znaczeniowo. Co ważne również, należy unikać oszukiwania naszej podświadomości. Zamiast mówić: mam portfel pełen pieniędzy, podczas gdy od kilku tygodni świeci on całkowitymi pustkami, znacznie uczciwiej jest afirmować: przyciągam dużą ilość pieniędzy, albo: otwieram się na wysokie zarobki. Wszyscy wiemy, ze umiar w każdej dziedzinie życia jest bardzo wskazany. Podobnie jest z afirmacjami. Nie starajmy się przeafirmować całego swojego życia . Podświadomość może się pogubić.

Musimy uzbroić się w cierpliwość i stopniowo wprowadzać się w nowa rzeczywistość. Teraz bardzo ważna uwaga. Obserwujmy swoje ciało. Jeśli w trakcie wypowiadania afirmacji myśli nie chcą się skupić, natychmiast zaczyna nas coś uwierać i przeszkadzać, oznacza to, że nasza podświadomość buntuje się przeciwko tym twierdzeniom i trafiliśmy w dziesiątkę z doborem afirmacji! Dodatkowo zwróćmy uwagę na to, by używać krótkich zdań. Dopiero po jakimś czasie przyjdzie ten moment, kiedy będziemy mogli afirmować dłuższe sentencje. Najpierw musimy nauczyć swoja świadomość reagowania na afirmacje, dopiero wtedy możemy przystąpić do zaawansowanej pracy i pisać dekrety afirmacyjne. Jest kilka skutecznych metod wypowiadania afirmacji.

Każdy musi je dobrać indywidualnie, gdyż na każdego zadziała coś innego. Poprzez słuchanie własnych afirmacji z nagrań, wypowiadanie ich w połączeniu z kontrolą oddechu i ruchów, wypowiadanie ich przed snem poprzez medytacje z afirmacjami. Nie zapominajmy również o marzeniach. Wyobrażanie sobie tej upragnionej sytuacji, rozmyślanie o niej i odczuwanie całym sobą dobrych wrażeń i pozytywnych emocji towarzyszących spełnieniu, to potężne narzędzia tworzenia rzeczywistości. Jeśli codziennie wieczorem zaraz przed zaśnięciem pogrążymy się w marzeniach, to wkrótce zamanifestuje się w naszym życiu to, czego pragniemy. Techniki te spowodują, że najpóźniej po tygodniu będą widoczne już pierwsze efekty naszej pracy.