PUBLIKACJE

Afirmacje

Afirmacje to świadome sugestie, które pomagają stymulować rozwój osobisty, pokonać lęk, uwierzyć w siebie lub rozwiązać dany problem. Afirmacje polegają na powtarzaniu pozytywnych twierdzeń i autosugestii na temat własnej osoby, oddziałując w ten sposób na zmianę pojmowania wielu spraw. Dzięki wysokiemu wpływowi na podświadomość są skutecznym sposobem na rozwijanie najbardziej pozytywnych cech człowieka.

Anioły

Anioł to istota niematerialna pośrednicząca pomiędzy człowiekiem a bóstwem, boży wysłannik, wcielenie dobra i nieskazitelności, czystości oraz miłości. Każdy człowiek ma własnego Anioła który chroni go przed otaczającym złem i wskazuję dobrą ścieżkę, którą należy kroczyć aby zapewnić sobie oczyszczenie duszy i wewnętrzny spokój

Arkana Małe

Arkana Małe to grupa kart z talii Tarota, składają się z 56 kart. Podzielone są na 4 kolorów: Denary, Buławy, Puchary oraz Miecze. Każdy z kolorów jest przyporządkowany innemu żywiołowi, są to odpowiednio: Ziemia, Ogień, Woda i Powietrze. Każdy z kolorów i żywiołów ma swoje niepowtarzalne i odmienne znaczenie.

Arkana Wielkie

Arkana Wielkie to grupa kart z talii Tarota, składają się z 22 kart zwanych Atutami. Każda karta ma indywidualną nazwę oraz przyporządkowany numer. W odmiennych rodzajach kart tarota niektóre z Atutów mogą mieć nieznaczne różnice nie wpływające jednak na cały obraz wróżby. W przeszłości Wielkie Arkana wiązano z Kabałą, ze względu na taką samą liczbę kart.

Astrologia

Astrologia to dziedzina ezoteryki bazująca na układzie planet przy jednoczesnym powiązaniu ich w korelacjach z wydarzeniami na Ziemi oraz losie poszczególnych ludzi. Człowiek posługuje się Astrologią od wielu tysięcy lat, to własnie dzięki układom planet można ułożyć indywidualny horoskop.

Aura

Aura to ezoteryczne zjawisko polegające na oddziaływaniu niematerialnych kolorów oraz kształtów otaczających ludzi. Są swego rodzaju polem otaczającym każdego człowieka, mogą mieć różny kształt i kolor. Można ujrzeć swoją indywidualną aurę, jednak wymaga to odpowiednich ćwiczeń, samozaparcia i czasu.

Biała Magia

Biała magia jest przeciwieństwem czarnej magii, to czynności wpływające na korzyść innych, czyli rytuały, zaklęcia ochronne oraz czary chroniące. Za pomocą tego rodzaju magii można, odpowiednio zaklinając zwykły przedmiot, nadać mu właściwości dobroczynne, zapewniające szczęście a nawet uzdrawiające, tworząc dobroczynny talizman.

Bioenergia

Bioenergia to inaczej indywidualna dla każdego energia życiowa, jest swego rodzaju siłą związaną ze wszystkimi przejawami życia w sferze psychicznej oraz fizycznej. Pojęcie bioenergii związane jest bezpośrednio z Psychotroniką.

Cyfrologia

Cyfrologia to dziedzina ezoteryki zajmująca się przyporządkowaniem i zmiennością cyfr przypisanych do organizmów żywych oraz przedmiotów otaczających człowieka. Tą metodą wróżono już kilka tysięcy lat przed naszą erą. Każda cyfra ma szereg przypisanych znaczeń, jednak do poprawnej ich interpretacji potrzeba obszernej wiedzy.

Czakra

Czakra to ośrodek energetyczny skupiający wiele kanałów energetycznych w każdym ciele eterycznym. Czakry pozwalają „przenikać” do innych rzeczywistości danego ciała. Człowiek posiada 7 czakr głównych.

Dominanta

Dominanta to w Astrologii położenie lub zgrupowanie kilku planet, które mają ważne znaczenie w indywidualnym horoskopie.

Domy Astrologiczne

Domy Astrologiczne są to tzw. Sektory, czyli miejsca współzależne ze znakami zodiaku, jest ich 12 i skupiają się głównie na idnywidualnych dziedzinach życia każdego człowieka, w których przejawiają się energie planet.

Duchowe doradztwo

Duchowe doradztwo to inaczej droga wskazana przez Wróżkę/Wróżbitę poprzez postawienie indywidualnej wróżby, w trakcie której zostaje ukazane rozwiązanie danego problemu. Najbardziej zaangażowane osoby zajmujące się ezoteryką wskazują także rady, które pozwalają osiągnąć pełnie szczęścia oraz pozwalają zdobyć wyższy poziom duchowy.

Egzystencja

Egzystencja to termin w ezoteryce określający byt, istnienie, zarówno w sferze cielesnej jak i duchowej. Egzystencja każdego człowieka jest odmienna i indywidualna, określa różnice miedzy ludźmi i zdarzeniami w ich codziennym życiu.

Energia

Energia jest to zdolność do bytu i podejmowania działań wszystkich organizmów, jednakże energię posiadają także przedmioty otaczające człowieka.

Ezoteryka

Ezoteryka to wiedza ukryta, dostępna jedynie dla wybranych osób którzy potrafią ją zrozumieć oraz wykorzystać w dobrych celach aby pomagać innym ludziom. Wiedza ezoteryczna obejmuje wszystkie dziedziny wróżbiarstwa, którymi posługują się osoby posiadające odpowiedni dar.

Faza Księżyca

Faza Księżyca to obraz Księżyca widoczny z Ziemi, wyróżniamy 4 podstawowe fazy: nów, 1 kwadra, pełnia i ostatnia 2 kwadra.

Feng Shui

Feng Shui to technika oczyszczania duszy poprzez osiągnięcie duchowej zgodności z otaczającym środowiskiem. Praktykowana jest od wielu tysięcy lat, początkowo w Chinach, w późniejszych okresach rozszerzana na całą kulę ziemską. Podstawą techniki jet żywiołów: ogień, ziemia, drzewo, metal oraz woda.

Gwiazdy

Gwiazdy to termin używany w Astrologii, obejmuje szeroko pojęte świecące ciała niebieskie o wielkościach mniejszych od planet.

Horoskop

Horoskop to specjalna, indywidualna wróżba sporządzona przez Astrologa na podstawie położenia układu planet, są więc bezpośrednio powiązane ze znakami zodiaku. Istnieje wiele rodzajów Horoskopów, głownie skierowanych na jedną z podstawowych sfer życia człowieka.

Imiennik

Imiennik określa pochodzenie imienia, jego znaczenie. Na podstawie imienia można określić przyszłe wydarzenia w życiu człowieka, oraz wskazać najlepszą ścieżkę do wysokiego rozwoju duchowego.

Jasnowidzenie

Jasnowidzenie to niezwykła zdolność obrazowania przyszłości z indywidualnych wizji osoby wróżącej, czyli jasnowidza. Może nim być kobieta lub mężczyzna posiadający dar jasnowidzenia, jednak aby dawał oczekiwane rezultaty nie może być używany w negatywnych lub szkodliwych dla innych celach. Rozróżnia się jasnowidzenie przyszłości, przeszłości oraz psychometrie.

Jednorożców karty

Jednorożców karty to talia określająca i przypominająca człowiekowi o jego duszy, na każdej karcie ukazana jest symbolika 1 jednorożca. Każdy z jednorożców ma ukryte przesłanie, jakim powinna się kierować osoba której w danej chwili się wróży.

Koniunkcja

Koniunkcja to określenie używane w Astrologii, oznacza położenie dwóch lub więcej planet znajdujących się w tym samym stopniu znaku Zodiaku.

Lenormand karty

Lenormand karty to najbardziej niezwykła talia Tarota. Składa się z 36 kart, których nie można interpretować osobno, ale w układzie z innymi kartami. Szczególnie znacząca dla wróżby jest odległość od innych kart, nie można ich także odwracać.

Medytacja

Medytacja to praktyka polegająca na oczyszczeniu duszy, osiąganiu samodoskonalenia przez odpowiednie ćwiczenia umysłowe i fizyczne w celu osiągnięcia wewnętrznego spokoju.

Numerologia

Numerologia jest dziedziną ezoteryki polegającą na prognozowaniu przyszłości z liczb, które są indywidualnie przyporządkowane każdemu człowiekowi. Każda z tych liczb ma bezpośredni związek z przyszłymi wydarzeniami i losem osoby, której prognozuje się przyszłość.

Oświecenie

Stan osiągany przez osoby zajmujące się prognozowaniem przyszłości w momencie analizy a także przedstawiania całego obrazu wróży osobie, której owa wróżba dotyczy.

Psychotronika

Psychotronika to dziedzina ezoteryki zajmująca się zależnościami między organizmami żywymi a otaczających ich środowiskiem. Wiedza ta wykorzystuje elementy psychologii oraz biofizyki. Głównym celem psychotroniki jest zgłębianie wiedzy na temat telekinezy, telepatii oraz psychokinezy.

Radiestezja

Radiestezja to metoda wykrywania niekorzystnych wibracji spowodowanych przez np. żyłę wodną, negatywną aurę innej osoby a także promieniowanie przedmiotów otaczających człowieka używając w tym celu wahadełka lub specjalnej różdżki.

Reiki

Reiki to niezwykle skuteczna metoda leczenia za pomocą życiodajnej energii duchowej. Sposób ten należy do medycyny niekonwencjonalnej, jednak ze względu na bardzo pozytywne efekty jest stosowany przez wielu uzdrowicieli i osób zajmujących się doradztwem duchowym.

Runy

Runy to alfabet używany w przeszłości przez ludy germańskie, wg wierzeń to dar od boga Odyna. W zależności od odmiany alfabet może się składać z 24 lub 28 run. Runy są powszechnie używane w prognozowaniu przyszłości, każda runa jest wyjątkowa i ma odrębne znaczenie. Te niezwykłe znaki bardzo dokładnie ukazują sfery życia, w szczególności przydatne są w określaniu sfery zdrowotnej. Runy zaczarowane Białą Magią maja właściwości lecznicze oraz przynoszące szczęście.

Spirytologia

Spirytologia to dziedzina ezoteryki zajmująca się szeroko pojętym wywoływaniem duchów, kontaktem ze zmarłymi, pośredniczeniu w kontakcie między np. osobą zmarła a jej bliskim lub krewnym.

Talizman

Talizman to przedmiot pełniący funkcję ochronną lub przyciągającą szczęście, zazwyczaj przyjmuje magiczne właściwości dzięki wykorzystaniu Białej magii i rzuceniu odpowiedniego czaru. Talizmany mogą przyciągać miłość, pieniądze, pozwalają zachować długoletnie zdrowie a także chronią przed klątwami oraz niekorzystnymi wydarzeniami bądź negatywnymi osobami.

Tarot

Tarot to specjalna talia kart przeznaczona do wróżenia, liczy 78 kart i składa się na dwie grupy: Wielkie Arkana (Atuty) liczące 22 karty i Małe Arkana liczące 56 kart. Rozróżnia się kilka rodzajów kart tarota, m.in..: talia Marsylska, Klasyczna, Viscontich-Sforza, Egipska, Wirth’a. Ze względu na wysoką trafność wróżb i łatwości w interpretacji kart Tarot pozostaje najpopularniejszym od tysiącleci sposobem obrazowania przyszłości.

Trygon

Trygon jest to pojęcie używane Astrologii i oznacza trójkątny aspekt astrologiczny planet przebywających w jednym znaku Zodiaku bądź żywiołu.

Wahadełko

Wahadełko to narzędzie używane w Radiestezji, określa położenie niekorzystnych drgań oraz wskazuje negatywną aurę przedmiotów i osób które oddziałują na daną osobę. Dzięki temu można m.in. usunąć z najbliższego otoczenia przedmioty mające złą aurę lub wpływ na osoby znajdujące się w ich pobliżu.

Wróżba

Wróżba to obraz przyszłości uzyskany za pomocą jednej lub większej liczbie sposobów ukazujących przyszłość. Aby wróżba była trafna zawsze należy ukazać prawdziwą istotę problemu w sprawie którego wróżący ma uzyskać odpowiedź lub jego rozwiązanie. Wróżyć można m.in.: za pomocą Tarota, układowi planet (Astrologia), daty urodzenia (Numerologia), Run oraz wielu innych.